Енерго-інноваційний Хаб – це консалтинговий, дослідницький, інформаційний та навчальний центр у сфері енергоефективності для різних груп стейкхолдерів. Експерти Хабу працюють як у напрямку наукових досліджень у сфері енергоефективності, практичної діяльності (енергетична сертифікація будівель, обстеження інженерних систем), так і підвищення кваліфікації спеціалістів, проведення освітніх заходів для різних груп стейкхолдерів, підготовки та аналізу навчальних матеріалів, та популяризації енергоефективності.
ЕнІнХаб було створено у 2020 році в рамках проєкту «Енерго-Інноваційний Хаб – платформа для підготовки кваліфікованих фахівців у сфері енергоефективності», що здійснювався в рамках компоненту «Професійної кваліфікації» проєкту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», що виконується Deutsche Geselschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
У 2024 році в Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова створено Науково-дослідний центр «Енерго-інноваційний Хаб», що діє в структурі Науково-дослідної частини.
Метою ЕнІнХабу є:
- Поглибити інноваційну науково-дослідну діяльність у сфері енергоефективності та залучати співробітників до проведення експертної оцінки, інших наукових заходів;
- Стати осередком новітніх знань і місцем демонстрації новітніх матеріалів, технологій та обладнання у сфері енергоефективності;
- Донести широким колам населення максимум знань про необхідність і можливість енергозбереження в різних сферах життєдіяльності людини;
- Стати платформою для навчальних та просвітницьких заходів у сфері енергоефективності; центром знайомства та комунікації роботодавців та потенційних працівників.
НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ НДЦ «ЕНЕРГО-ІННОВАЦІЙНИЙ ХАБ»
- Розробка методичних та інформаційних матеріалів проблематики сталого розвитку з фокусуванням на питаннях енергоефективності та ресурсозбереження.
- Здійснення підготовки спільних наукових проектів і програм.
- Ведення консалтингової діяльності у сфері енергоефективності для різних груп зацікавлених осіб.
- Сприяння розповсюдженню інформації про наукові дослідження, нові розробки, публікації та інші матеріалам у сфері енергоефективності, енергетики та інновацій.
- Ведення навчальної діяльності у сфері енергоефективності, оцінювання та визнання результатів навчання, зокрема здобутих шляхом неформальної чи інформальної освіти, присвоєння/підтвердження визначеної професійної кваліфікації, визнання в Україні відповідної професійної кваліфікації, здобутої в іншій країні.
- Інформаційна допомога людям щодо розуміння принципів енергофективності, що спонукатиме їх на подальший розвиток в цьому напрямі.
- Обмін досвідом розвитку передових методів і технологій навчання та виробництва у сфері енергоефективності та енергозбереження, в тому числі шляхом спільного проведення семінарів, конференцій, виставок, презентацій та ін.
- Впровадження дій щодо популяризації професійної діяльності в галузі підвищення енергоефективності у будівництві серед випускників та учнів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, професійно-технічних училищ, гімназій і коледжів.
- Надання можливостей представникам шкіл, ПТУ, технікумів, підприємствам-вендорам щодо користування сучасною обладнаною лабораторією, бібліотечним фондом, нормативною, довідковою, технічною та іншою навчально-науковою літературою.
Проєктна діяльність НДЦ «Енерго-інноваційний Хаб»:
- Реалізація спільних проектів із Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) «Розвиток здатності Енерго-інноваційних Хабов як платформи підготовки кваліфікованих фахівців для сфери енергоефективності»
Проект реалізується з 01.06.2020 по 30.06.2025, включає в себе такі напрямки діяльності: надання підтримки стартапам та просування кваліфікацій у сфері енергоефективності, впровадження міжнародних практик та навчальних матеріалів для різних цільових груп (студентів вищих та професійних навчальних закладів, молоді, школярів), проведення тренінгів.
- Проекти відповідно до підписаних меморандумів з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) – проект «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S2I) в Україні» та проект «Реформи у сфері енегроефективності» (01.06.2020-30.06.2025).
Включає у себе проведення популяризаційних заходів: конкурс для школярів «Енергія і ми», конкурс для учнів ПТО «Енергоефективний навчальний заклад», Хакатон «Energy Innovation Hub - Hackathon», конкурс фотографій «Бережу енергію», енергоефективний флешмоб, QUIZ «Що я знаю про енергоефективність та енергоефективність ня, теплова діагностика, теплофізичні властивості конструкцій), семінари «Я за енергоефективність та попередження змін клімату», «Дні енергії».
Матеріально-технічна база НДЦ «Енерго-інноваційний Заб» забезпечена обладнанням, що дозволяє відповідно до діючих протоколів та стандартів проводити планування, вимірювання, збір даних, їх аналіз, перевірку та звітування щодо рівня досягнутої/досяжної енергоефективності.
Міжнародна технічна допомога, надана GIZ GmbH
2020 рік:
- Прилад для вимірювання теплопровідності testo 635-2 – 1 шт.
- Зразковий багатофункціональний прибор для вимірювання параметрів систем ОВК testo 480 – 1 шт.
- Дифманометр для вимірювання тиску води і газу, контролю герметичності газових та водопроводних труб testo 324 – 1 шт.
- Цифровий манометричний колектор для систем кондиціювання testo 570-2 – 1 шт.
- Ноутбук Lenovo IdeaPad 330-15 – 15 шт.
- Пірометр-термогігрометр testo 835-H1 – 1 шт.
- Тепловізор testo 875-2i – 1 шт.
- Термоанемометр testo 425 – 1 шт.
- Цифровий термогігрометр із реєстрацією даних testo 623 – 5 шт.
2021 рік:
- Аналізатор димових газів testo 310 – 1 шт.
- Комплект смарт-зондів для параметрів систем ОВК – 1 шт.
- Зонд-крильчатка до testo 480 – 1 шт.
- Комбінований зонд температури, швидкості та абсолютного тиску до testo 480 – 1 шт.
2022 рік:
- Ноутбук w10 Pro Acer TMP 215 у комплекті – 15 шт.
2023 рік:
Обладнання акумуляторної підстанції для сонячної електростанції ХНУМГ імені О.М. Бекетова:
- Інвертор Victron Energy QUATTRO 48/8000/110-100/100 – 3 шт.
- Панель керування Cerbo GX – 1 шт.
- Акумуляторний блок Pylontech US5000 (5 кВт*год/48В) – 12 шт.
- Комплект з’єднувальних кабелів для Pylontech US2000/US3000/H48050 – 12 шт.
- Кабель CAN-зв’язку для Pylontech US2000C, US3000C, US5000 та Victron GX 2.9м – 1 шт.
- Плавкий запобіжник Victron Energy MEGA- fuse 125A/58V – 12 шт.
- Тримач плавкого запобіжника Victron Energy ANL- fuse – 12 шт.
- Щит змінного струму AC 3-63 RS ETI – 1 шт.
- Шафа підлогова CSV Lite Plus 42U – 600x600 (акрил) – 1 шт.
- Шафа настінна CSV Wallmount Lite 18U-580 (акрил) – 1 шт.
- Контролер заряду Victron Energy BlueSolar MPPT 250/100-Tr VE.Can – 4 шт.
- Плавкий запобіжник Victron Energy ANL- fuse 400A/80В – 1 шт.
- Кабель сонячний KBE 6 мм. – 100 м
- МС-4 конектор Staubli MC-socket PV-KBT4/6I-UR 5-6 мм – 50 шт.
- Щит постійного струму DC 4F (ESS, ФЕМ) – 4 шт.
- Смартмітер Fronius Smart Meter 65A-3 – 1 шт.
2024 рік:
- Газоаналізатор testo 300 longlife – 1 шт.
- Газоаналізатор СО2 в повітрі testo 535 – 1 шт.
- Далекомір лазерний Leica Disto X4 – 1 шт.
- Анемометр testo 400 – 1 шт.
- Тепловізор testo 883 – 1 шт.
- Люксметр із виносним сенсором testo 545 – 1 шт.
- Пірометр-термогігрометр testo 835-H1 – 1 шт.
- Реєстратор параметрів мікроклімату testo 160 IAQ – 4 шт.
- Реєстратор параметрів мікроклімату testo 175-Т2 – 4 шт.
- Реєстратор параметрів мікроклімату testo 174 – 7 шт.
- Реєстратор параметрів електроенергії – 1 шт.
- Струмові кліщі-мультиметр testo 770-3 – 1 шт.
Кваліфікаційний центр "Енерго-інноваційного Хабу" ХНУМГ ім. О.М. Бекетова
Кваліфікаційний центр "Енерго-інноваційного Хабу" Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова (далі Центр) – суб’єкт, який уповноважується Національним агентством кваліфікацій на здійснення оцінювання і визнання результатів навчання, здобутих особами шляхом формальної, неформальної або інформальної освіти, присвоєння та/або підтвердження відповідних професійних кваліфікацій, визнання відповідних професійних кваліфікацій, здобутих у інших країнах, на підставі сертифікату про акредитування такого кваліфікаційного центру, і внесений до Реєстру кваліфікаційних центрів у складі Реєстру кваліфікацій.
Директор Кваліфікаційного центру "Енерго-інноваційного Хабу" ХНУМГ імені О.М. Бекетова
Міланко Ольга Миколаївна
Тел.: +380955280959
E-mail:
Адреса: м. Харків, вул. Чорноглазівська, 17
Професійні стандарти:
Порядок присвоєння/підтвердження/визнання кваліфікації
Зразок заяви про присвоєння/підтвердження професійної кваліфікації
Перелік документів, які додаються до заяви здобувача:
- оригінал та копія документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України,посвідчують особу чи її спеціальний статус».
При наявності ID-карткимати додаток, копію довідки або витягу з реєстру про реєстрацію місця проживання.
- копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків (індивідуальний податковий номер);
- оригінал та копія документа державного зразка про вищу освіту не нижче другого(магістерського) рівня вищої освіти за Переліком галузей знань і спеціальностей вищої освіти, які зазначені у Професійному стандарті «Енергетичний аудитор будівель» (розділ ІІІ, п. 1);
- оригінал та копія документів про освіту, отриманих в іншій країні, перекладених українською мовою та визнаних в Україні відповідно до законодавства (за наявності);
-копії документів, що засвідчують факт трудових відносин та/або документа, що засвідчує стаж роботи з виконання робіт за даною кваліфікацією;
- згода (особиста) на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних
даних».
Нормативно-правова база: