АНАЛІТИКА: ЯКІ НАПРЯМИ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА РОЗРОБОК ПЕРСПЕКТИВНІ У СВІТІ ТА ЧИ СПІВПАДАЮТЬ ВОНИ З УКРАЇНСЬКИМИ
Які наукові та технологічні напрями досліджень у сферах сільського господарства, енергетики та транспорту є перспективними у світі та чи співпадають вони з тими дослідженнями, які проводять в Україні – про це можна дізнатись із аналітичних довідок, оприлюднених МОН. 
Вони підготовлені з використанням інструментів міжнародних платформ Web of Science і Derwent Innovation.
Наразі аналіз проведено за трьома сферами, що відповідають Цілям сталого розвитку:
1. "Подолання голоду, розвиток сільського господарства"записка, презентація;
2. "Забезпечення доступу до недорогих, надійних, стійких і сучасних джерел енергії для всіх"записка, презентація;
3. "Створення стійкої інфраструктури, сприяння всеохоплюючій і сталій індустріалізації та інноваціям"записка, презентація 1, презентація 2.
 
У майбутньому на сайті МОН також буде розміщено дослідження щодо інших сфер.
Докладніше про дослідження читайте тут, пряме посилання на звітось тут
 
ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА КОНКУРС НАУКОВИХ ТА НАВЧАЛЬНИХ ВИДАНЬ "ВІДКРИТА НАУКА, СТАЛИЙ РОЗВИТОК ТА ІННОВАЦІЙНІ АГРОТЕХНОЛОГІЇ"
Авторів та авторські колективи запрошують долучитися до конкурсу наукових та навчальних видань "Відкрита наука, сталий розвиток та інноваційні агротехнології".
Взяти участь у конкурсі можуть фізичні та юридичні особи, які мають виключні майнові права на використання наукових та навчальних видань.
Кращі видання визначатимуть у таких номінаціях:
соціогуманітарні та економічні науки;
інженерно-технологічні науки;
агробіологічні науки та ветеринарні науки;
електронне видання.
Для кожної номінації буде присуджено перше, друге і третє місця, а автори/авторські колективи, що здобудуть перемогу, отримають заохочувальні відзнаки.
Прийом матеріалів триває до 30 вересня. Про документи, які необхідно подати, графік проведення конкурсу та інші деталі дізнавайтесь за посиланням.
 
НОВИНИ НАЦФОНДУ ДОСЛІДЖЕНЬ: УГОДА З НІМЕЦЬКИМ ДОСЛІДНИЦЬКИМ СПІВТОВАРИСТВОМ І ПЕРЕБІГ КОНКУРСІВ
Наприкінці серпня 2020-го Нацфонд досліджень підписав рамкову угоду про співпрацю з Німецьким  дослідницьким співтовариством. Сторони домовилися про підтримку спільних дослідницьких ініціатив та спільні плани, зокрема:
здійснювати фінансування спільних дослідницьких проєктів;
організовувати семінари, воркшопи та конференції, які стануть осередками поширення знань та вмінь у галузі науки;
обмінюватись дослідниками, постдокторантами (PostDocs) та аспірантами;
залучати експертів для проведення наукової експертизи проєктів.
Докладніше про співпрацю читайте на сайті Нацфонду за посиланням. Ознайомитись із діяльністю Deutsche Forschungsgemeinschaft можна за цим лінком.  
Подовжено експертизу та підбиття підсумків конкурсів "Наука для безпеки людини та суспільства" та "Підтримка провідних та молодих учених". Наукова рада Національного фонду досліджень повідомляє, що рішення про їхні підсумки буде ухвалено не пізніше 7 вересня 2020 року. Деталі – тут. 
 
БЕЗКОШТОВНІ ВЕБІНАРИ З ВИКОРИСТАННЯ WEB OF SCIENCE CORE COLLECTION
Упродовж 8-11 вересня українські вчені зможуть пройти вебінари щодо можливостей використання ресурсів платформи Web of Science Core Collection. Це допоможе ефективно користуватись платформою під час наукової та інноваційної діяльності. 
Кожного дня буде проводитися вебінар на нову тему, який буде двічі або тричі повторюватися, щоб слухачі змогли обрати найбільш зручний для себе час.
Вебінари проводяться українською мовою та є безкоштовними. Докладна програмаза посиланням
 
АНТАРКТИДА: ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ
У науково-популярному журналі "Куншт" оприлюднено інтерв’ю з Оксаною Савенко – морською біологинею і учасницею двох антарктичних експедицій на станцію "Академік Вернадський".
Вона розповіла, як створила програму моніторингу морських ссавців в Антарктиді, чому стежити за китами й тюленями непросто і як українські дослідники феєрично поверталися додому.
Інтерв'ю читайте за посиланням. 
Книжковий блог Yakaboo зібрав добірку 10 захопливих книжок про Антарктиду. В ній – видання на будь-який смак: від реального досвіду полярника Кріса Терні у книжці "1912: рік відкриття світом Антарктиди" – до фантастичної повісті Говарда Філіпа Лавкрафта "На стрімчаках божевілля", події якої розгортаються у Антарктиді. 
Добірка із описом кожної книжкиось тут.
 
ГРОМАДСЬКІ ОБГОВОРЕННЯ
Проєкт Порядку проведення МОН конкурсного відбору проєктів наукових досліджень і розробок, які виконуються ЗВО та науковими установами державної форми власності, що належать до сфери управління МОН, подальше виконання цих наукових досліджень і розробок за рахунок коштів загального фонду державного бюджету та управління ними. Пропозиції та зауваження просимо надсилати до 14 вересня на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Порівняльна таблиця проєкту наказу МОН "Про внесення змін до Порядку формування Переліку наукових фахових видань України, затвердженого наказом МОН від 15 січня 2018 року №32". Зауваження та пропозиції просимо надсилати до 16 вересня на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
З повагою, 
команда Міністерства освіти і науки