Відкриття інноваційної освітньо-наукової лабораторії «Сонячна електростанція»

3 листопада, на базі освітньо-виробничого центру «Сучасні технології в енергетиці» Харківського національного університету міського господарства імені А. М. Бекетова відбулося відкриття інноваційної освітньо-наукової лабораторії «Сонячна електростанція».

Сонячна електростанція є першим етапом реалізації проекту «Створення у Харкові першого в Україні демонстраційного ZEB - Центру енергозберігаючих технологій»Безымянный-1

Лабораторія призначена для забезпечення власних потреб університету в електричній енергії та підготовки студентів, проведення наукових дослідів. На базі цієї лабораторії студенти зможуть отримувати теоретичні і практичні навички проектування і обслуговування такого виду електроустановок.

Це перша установка з такою потужністю, змонтована в бюджетній установі Харкова з використанням інноваційних технологій. Її створення відповідає стратегічній задачі, що стоїть перед країною – подолати енергозалежність, розробити і впровадити технології енергоефективні і в той же час екологічно чисті. 

За три місяці фахівці університету спроектували електричну та будівельну частини сонячної електростанції, потім виконали її монтаж. На даному етапі потужність СЕС становить 10 кВт, в подальшому, її планується підняти до 40 кВт. 

Відкриття лабораторії «Сонячна електростанція» в 2016 році є продовженням роботи Харківського національного університету міського господарства імені А. М. Бекетова, спрямованої на створення сучасної інноваційної лабораторної бази. Лабораторія створена за підтримки партнерів Університету – ТОВ «ШНЕЙДЕР ЕЛЕКТРИК УКРАЇНА», ТОВ «Стальконструкція» та ТОВ «Енергетична альтернатива».

БезымянныйВ урочистому заході взяли участь: голова Харківської обласної ради Чернов Сергій Іванович; Генеральний консул Республіки Польща в Харкові пан Януш Яблонський; Голова ради ректорів Харківської області, ректор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Бакіров Віль Савбанович; Заступники Харківського міського голови Руденко Андрій Іванович, Водовозов Євген Наумович; Директор департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Бабічев Анатолій Валерійович; Генеральний директор ТОВ  «Шнейдер Електрик Україна» Бубнов Михайло Георгійович, а також керівники провідних підприємств електроенергетичної та будівельної галузей, представники міжнародних організацій, вчені.

Порядок затвердження рішень про присвоєння вчених звань

Шановні колеги!

Сьогодні Уряд опублікував Постанову “Деякі питання реалізації статті 54 Закону України "Про вищу освіту"” № 656 від 19 серпня 2015 року, якою затверджено порядок затвердження рішень про присвоєння вчених звань.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248463616

Рамково описані загальні вимоги до осіб, що претендують на отримання вчених звань доцента, професора:

- стаж роботи,

- публікації у журналах, включених до міжнародних науковометричних баз;

- знання іноземної мови, підтверджене міжнародним сертифікатом.

Постанова вступає в дію 1 січня 2016 року.

Звісно, що деякі позиції Поорядку вимагають уточнення й конкретизації на що Інна Совсун зазначає, «в положенні є норма, що конкретні вимоги затверджуватимуться наказом МОН – там будуть деталі».

VII Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів "Сталий розвиток міст" та ХХХVII науково-технічна конференція викладачів, аспірантів та співробітників Університету

23 квітня розпочали свою роботу дві науково-технічні конференції: VІІ Всеукраїнська студентська науково-технічна конфренція «Сталий розвиток міст» (79 студентська науково-технічна конференція ХНУМГ ім. О.М. Бекетова) та ХХХVIІ науково-технічна конференція викладачів, аспірантів і співробітників Університету.

З вітальним словом учасникам конференцій виступив ректор Університету д-р наук держ. управління, професор Бабаєв В.М.

На пленарному засіданні з доповідями виступили:

- Бубенко П.Т., д-р екон. наук, професор;

- Душкін С.С., д-р техн. наук, професор;

- Севрюкова К.С., студентка 5 курсу факультету економіки та підприємництва;

- Бацманова О.О., студентка 5 курсу факультету менеджменту.

У студентській конференції в 39 секціях беруть участь 970 студентів, у тому числі 31 студент з 8 внз України: Харківського національного автомобільно-дорожнього університету; Державного вищого учбового закладу «Придніпровська державна академія будівництва і архітектури»; Національної академії природоохоронного і курортного будівництва, м. Сімферополь; Донбаського державного технічного університету; Харківського торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету; Луцького національного технічного університету; Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»; Дніпродзержинського державного технічного університету. На секціях буде заслухано 939 доповідей.

У ХХХVІI науково-технічної конференції викладачів, аспірантів і співробітників Університету беруть участь 629 викладачів з 23 кафедр. У роботі конференції також беруть участь викладачі Запорізького національного технічного університету; Дніпродзержинського державного технічного університету; Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»; Трамвайно-тролейбусного управління Краматорська; НГКТІ ГХ (м. Київ); Харківського національного автомобільно-дорожнього уніветситету; Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»; Уманського національного університету садівництва, Харківського університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба.

Зміни вимог до публікації статей у НТЗ "Комунальне господарство міст"

УВАГА!!!!

З 11 березня 2014 року введені нові вимоги до поданих статей та пакету документів для публікації в науково-технічному збірнику "Комунальне господарство міст".

Детальна інформація надана на сайті ХНУМГ імені О.М. Бекетова розділу "Наука" у рубриці "Видавнича діяльність".

Рабочий визит руководителя ООО «ИЭК ХОЛДИНГ» Закускина В.В.

11 февраля 2014 года состоялся рабочий визит руководителя направления по работе с высшими учебными заведениями крупнейшего российского производителя электротехнической продукции для строительства, жилищно-коммунального хозяйства и промышленных предприятий ООО «ИЭК ХОЛДИНГ» Закускина Владимира Викторовича.

В рамках реализации программы сотрудничества Закускин В.В. провел первый практический семинар для студентов и преподавателей факультета электроснабжения городов на тему «Электромонтажные изделия, кабельные каналы, АСИП».

Также на факультете электроснабжения городов было проведено совещание с участием господина Закускина В.В., руководства факультета, начальника научно-исследовательского сектора и заведующих кафедр с целью определения дальнейших перспектив взаимодействия и развития лабораторного фонда нашего Университета.

В ближайшее время планируется проведение еще четырех семинаров специалистами ООО «ИЭК ХОЛДИНГ».

P1100613   P1100618  P1100621

Конкурс "Вища школа - кращі імена"

Диплом Л.М.ЖванкоУ обласному конкурсі «Вища школа – кращі імена», який проводить Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації спільно з Радою ректорів вищих навчальних закладів Харківського регіону, за сьома номінаціями взяли участь 117 науково-педагогічних працівників із 32 вищих навчальних закладів Харківщини. Обласною конкурсною комісією були затверджені кандидатури 9 переможців та 23 дипломантів конкурсу. У номінації «Викладач гуманітарних дисциплін» дипломантом конкурсу визнано Жванко Любов Миколаївну – доктора історичних наук, доцента кафедри історії і культурології. Вітаємо Любов Миколаївну з перемогою!

Виставка-презентація "Інноватика в сучасній освіті - 2013"


PA220730 22 жовтня 2013 р. об 11:00 у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» відбулось урочисте відкриття V Національної виставки-презентації «Інноватика в сучасній освіті» Першим заступником Міністра освіти і науки України Сулімой Є.М., Президентом національної академії   педагогічних наук України В.Г. Кременем.


Організаторами виставки-презентації виступають: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ».

На виставці було представлено 796 навчальних закладів, наукових установ, методичних центрів, регіональних та муніципальних органів управління освітою, видавництв, підприємницьких структур, що забезпечують засобами навчання галузь освіти з 27 усіх регіонів України, а також учасників з Китайської Народної Республіки, Росії, США та Франції.

У рамках Національної виставки «Інноватика в сучасній освіті», яка за своїм фаховим і науковим рівнем, поставленими на розгляд проблемами сучасного розвитку галузі освіти та чисельністю учасників є однією з найбільш рейтингових та широкомасштабних освітянських виставок в Україні, проводилися конкурси з тематичних номінацій.

Університет був нагороджений дипломами Лауреат конкурсу І ступеню в номінаціях: «Упровадження інновацій у презентацію діяльності вищого навчального закладу в інтернет-просторі», «Організаційне і навчально-методичне забезпечення впровадження електронних засобів у практику діяльності закладів післядипломної освіти».

Вітаємо авторів інноваційної розробки та колектив Університету з дипломами.

VI Всеукраїнська студентська науково-технічна конференція "Сталий розвиток міст"

IMGP177623 квітня в Харківському національному університеті міського господарства відбулося відкриття VI Всеукраїнської студентської науково-технічної конференції «Сталий розвиток міст», в роботі якої беруть участь 1140 студентів з 4 внз Харкова, Чернівців, Донецька й Алчевська.

Наукова робота студентів здійснюється за напрямами: прогнозування, регулювання, оптимізація інженерної інфраструктури і транспортних процесів міст; дослідження проблем інженерної екології урбанізованих територій; поліпшення якості господарсько-питної води і води, що скидається у водоймища; урбоекономіка; проблеми синергізму і диверсифікації в процесі формування оптимальних економічних структур ЖКГ України; розробка й впровадження технічних засобів експлуатації електротранспорту, електропостачання і освітлення міст; архітектура, будівництво і реконструкція; створення прогресивних будівельних конструкцій, матеріалів і технологій, що забезпечують ефективність будівництва і модернізацію будинків і споруд міського та регіонального значення; інформаційні та комп'ютерні технології раціональної експлуатації і управління міським господарством, що буде висвітлено в роботі 39 секцій конференції, які пройдуть 24 і 25 квітня.

За матеріалами конференції видано Програму та 4 збірки тез доповідей.