Об’єкти інтелектуальної власності (патенти)

Заявка про видачу патенту України

ПЕРЕЛІК діючих об’єктів права інтелектуальної власності харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова 

(станом на 01.07.2017 р.)

п/п

Назва

Номер документа

Дата виникнення права

Автори

Патенти на винахід

1.

Гідроциклонний апарат для пом'якшення стічних вод та їх очистки від твердих домішок

115153

10.04.2017

Нікулін Сергій Юхимович; Прокопенко Андрій В'ячеславович; Левашова Юлія Станіславівна; Сероглазов Олександр Сергійович

2.

Водно-дисперсійна фарба

110414

25.12.2015

Золотов Михайло Сергійович; Любченко Марія Анатоліївна; Білим Катерина Павлівна

3.

Світлодіодний світильник

109986

26.10.2015

Литвиненко Анатолій Савелійович

4.

Акустичний пальник для спалювання газу і рідкого палива

105877

25.06.2014

Бабаєв Володимир Миколайович; Капцов Іван Іванович; Пранцуз Оксана Сергіївна; Харченко Віктор Федорович; Шпілевський Юрій Володимирович

Патенти на корисну модель

1.

Трекінгостійка полімерна композиція

117029

12.06.2017

Білим Павло Анатолійович; Божко Владимир В'ячеславович; Мікуліна Ірина Олексіївна; Нікітченко Ольга Юріївна; Сєріков Яков Олександрович; Третьяков Олег Вальтерович; Фесенко Герман Вікторович; Шаповал Віталій Володимирович; Хворост Микола Васильович

2.

Пристрій для виміру висоти рейкових стиків залізничної і трамвайної колій

115820

25.04.2017

Шпачук Володимир Петрович; Супрун Тетяна Олександрівна; Далека Василь Хомич; Коваленко Андрій Віталійович; Укіс Олександр Ісаакович

3.

Спосіб натурних випробувань плит та оболонок різної гаусової кривизни

115153

10.04.2017

Шмуклер Валерій Самуїлович; Гребенчук Сергій Сергійович; Гапонова Людмила Вікторівна

4.

Система підвищення ефективності та якості освітлення

115091

10.04.2017

Говоров Пилип Парамонович; Терьошин Віктор Миколайович; Говоров Владлен Пилипович; Король Ольга Вікторівна; Говорова Катерина Владленівна

5.

Стенд для натурних випробувань плит та оболонок різної гаусової кривизни

113750

10.02.2017

Шмуклер Валерій Самуїлович; Гребенчук Сергій Сергійович; Гапонова Людмила Вікторівна

6.

Світлодіод

113620

10.02.2017

Литвиненко Анатолій Савелійович; Волкова Оксана Юріївна

7.

Багатоканальний пріоритетний пристрій для підключення абонентів до загальної магістралі з динамічним пріоритетом

113618

10.02.2017

Литвинов Анатолій Леонідович

8.

Спосіб вимірювання складових сумарної потужності втрат електроенергії в трифазній системі електропостачання

113552

10.02.2017

Жемеров Георгій Георгійович; Тугай Дмитро Васильович

9.

Спосіб очищення води від дисперсних домішок

112556

26.12.2016

Душкін Станіслав Сергійович; Дегтяр Марія Володимирівна; Душкін Станіслав Станіславович; Дегтяр Максим Володимирович

10.

Спосіб протибуксовочного впливу на тяговий двигун послідовного збудження

112150

12.12.2016

Шпіка Микола Іванович; Матвійчук Дмитро Анатолійович; Андрійченко Володимир Павлович

11.

Світлодіодний світильник

111737

25.11.2016

Литвиненко Анатолій Савелійович

12.

Система автоматизованого вибору швидкісного режиму руху наземного електричного транспортного засобу

110877

25.10.2016

Сорока Костянтин Олексійович; Личов Дмитро Олександрович

13.

Спосіб досягнення подібності при фізичному моделюванні процесів поширення звуку

110658

25.10.2016

Абракітов Володимир Едуардович; Галетич Ігор Костянтинович; Стольберг Фелікс Володимирович

14.

Спосіб дослідження акустичних характеристик джерел звуку

110328

10.10.2016

Абракітов Володимир Едуардович; Галетич Ігор Костянтинович; Стольберг Фелікс Володимирович

15.

Акрилова композиція

109770

12.09.2016

Золотов Сергій Михайлович; Фірсов Павло Михайлович; Жданюк Валерій Кузьмович; Білим Павло Анатолійович

16.

Спосіб приготування розчину поліакриламідного флокулянта для очищення природних і стічних вод

106535

25.04.2016

Душкін Станіслав Станіславович; Благодарна Галина Іванівна; Душкін Станіслав Сергійович; Благодарний Андрій Дмитрович

17.

Пристрій для зміни швидкості обертання двигунів послідовного збудження

106534

25.04.2016

Андрійченко Володимир Павлович; Закурдай Світлана Олександрівна; Мовчан Анастасія Миколаївна

18.

Аналого-цифровий багатоканальний пристрій для підключення абонентів до загальної магістралі з пріоритетним обслуговуванням

105923

11.04.2016

Литвинов Анатолій Леонідович

19.

Стабілізатор напруги

105658

25.03.2016

Рой Юрій Вікторович; Бурма Микола Гаврилович; Рой Віктор Федорович

20.

Паливний брикет

104089

12.01.2016

Дьяконов Олексій Васильович; Д'яконов Василь Іванович; Полянський Олександр Сергійович; Хворост Микола Васильович; Білим Павло Анатолійович

21.

Автоматизована система захисту відцентрового компресора від помпажу

101891

12.10.2015

Садовий Олександр Валентинович; Цабенко Марина Володимирівна; Калкаманов Салім Аюпович; Шпіка Микола Іванович

22.

Пристрій керування тяговими двигунами послідовного збудження при виникненні надлишкового ковзання колісних пар

101886

12.10.2015

Бесараб Андрій Іванович; Шпіка Микола Іванович; Андрійченко Володимир Павлович

23.

Пристрій керування тяговими електродвигунами послідовного збудження електрорухомого складу

101885

12.10.2015

Бесараб Андрій Іванович; Шпіка Микола Іванович; Андрійченко Володимир Павлович; Хворост Микола Васильович

24.

Апарат для лікування депресії та інших погіршень психічного самопочуття у робітників транспортних підприємств

99873

25.06.2015

Зубенко Денис Юрійович

25.

Коректор коефіцієнта потужності

98721

12.05.2015

Рой Юрій Вікторович; Бурма Микола Гаврилович; Рой Віктор Федорович

26.

Спосіб керування тяговими електродвигунами послідовного збудження при виникненні надлишкового ковзання колісних пар

98440

27.04.2015

Бесараб Андрій Іванович; Шпіка Микола Іванович; Андрійченко Володимир Павлович

27.

Система керування світильниками в трифазній мережі зовнішнього освітлення міст

97433

10.03.2015

Харченко Віктор Федорович; Якунін Олексій Анатолійович

28.

Вентильоване взуття

97408 

10.03.2015

Зубенко Денис Юрійович

29.

Спосіб протибуксувального впливу на тяговий двигун послідовного збудження

94488

10.11.2014

Андрійченко Володимир Павлович; Петренко Олександр Миколайович; Матвійчук Дмитро Анатолійович

30.

Контактна головка струмоприймача тролейбуса

94072

27.10.2014

Сорока Костянтин Олексійович; Харченко Віктор Федорович; Личов Дмитрій Олександрович

31.

Пристрій для ослаблення поля тягових електродвигунів послідовного збудження

92990

10.09.2014

Бесараб Андрій Іванович; Шпіка Микола Іванович; Андрійченко Володимир Павлович; Мовчан Анастасія Миколаївна

32.

Пристрій для регулювання частоти обертання двигунів послідовного збудження

92356

11.08.2014

Андрійченко Володимир Павлович; Донець Олександр Вадимович; Мовчан Анастасія Миколаївна

33.

Спосіб ослаблення поля тягових електродвигунів послідовного збудження

90544

26.05.2014

Бесараб Андрій Іванович; Шпіка Микола Іванович; Андрійченко Володимир Павлович; Мовчан Анастасія Миколаївна

34.

Автоматизована система діагностики теплового стану електродвигуна

89247

10.04.2014

Зубенко Денис Юрійович; Мінєєва Юлія Віталіївна; Шавкун Вячеслав Михайлович; Герасименко Віталій Анатолійович

35.

Спосіб зарядки акумуляторної батареї за допомогою DC-DC перетворювача

89183

10.04.2014

Багричєв Віталій Валерійович; Донець Олександр Вадимович; Закурдай Світлана Олександрівна; Шпіка Микола Іванович

36.

Спосіб перетинання контактних ліній електротранспорту

86827

10.01.2014

Сорока Костянтин Олексійович; Бесараб Андрій Іванович; Харченко Віктор Федорович

37.

Пристрій для повернення штанги тролейбуса на контактний дріт

84744

25.10.2013

Зубенко Денис Юрійович

38.

Спосіб ослаблення поля тягового електродвигуна послідовного збудження

73041

10.09.2012

Андрійченко Володимир Павлович; Костенко Іван Олександрович; Герасименко Віталій Анатолійович

39.

Пристрій для накачування пневматичних шин

72105

10.08.2012

Зубенко Денис Юрійович

40.

Склоочисник

68051

12.03.2012

Зубенко Денис Юрійович

Свідоцтва про реєстрацію авторського права

1.

Монографія «Вартісно-орієнтоване корпоративне управління: від теорії до практичного впровадження»

монографія

70864

09.03.2017

Момот Тетяна Валеріївна

2.

Стаття «Формування системи вартісно-орієнтованого управління оборотними активами будівельних підприємств»

70865

09.03.2017

Шаповал Галина Миколаївна

3.

Компютерна програма «Спосіб підвищення ефективності управління розподілом навантаження викладачів» («Розподіл навантаження.xlsx»)

57118

17.11.2014

Кадикова Ірина Миколаївна

Стипендіати Харківської обласної державної адміністрації

Іменна стипендія Харківської обласної державної адміністрації в галузі технічних наук імені Георгія Федоровича Проскури для видатних науковців

Шпачук В.П. Шпачук В.П., доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри теоретичної та будівельної механіки

Іменна стипендія Харківської обласної державної адміністрації в галузі технічний наук імені Георгія Федоровича Проскури для обдарованих молодих науковців

Сабалаева Н.О. Сабалаєва Н.О., кандидат технічних наук, доцент кафедри теоретичної та загальної електротехніки

 Іменна стипендія Харківської обласної державної адміністрації іменну стипендію імені Валентина Вікторовича Свиридова (з інформатики та комп'ютерних наук) для обдарованих молодих науковців

Творошенко І.С., кандидат технічних наук, асистент кафедри геоінформаційних систем, оцінки землі та нерухомого майна

Іменна стипендія Харківської обласної державної адміністрації в галузі еконіка імені Михайла Івановича Туган-Барновського для обдарованих молодих науковців

 IMG 20160525 115842

Єсіна В.О., кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри економіки підприємств, бізнес-адміністрування та регіонального розвитку

Стипендіати Кабінету Міністрів України

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 1994 р. № 560 «Про стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених» і Комітету по Державним преміям України в галузі науки і техніки призначені стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених:

2007 р.
Благодарна Благодарна Г.І., канд. техн. наук, доцент кафедри водопостачання, водовідведення та очистки вод
  2008 р.
Горяїнов О.М. Горяїнов О.М., канд. техн. наук, доцент кафедри транспортних систем і логістики
  2009 р.
Золотова Н.М. Золотова Н.М., канд. техн. наук, доцент кафедри технології будівельного виробництва і будівельних матеріалів
  2010 р.
 Калюжний Калюжний Д.М., канд. техн. наук, доцент кафедри електропостачання міст
  2011 р.
Гапонова Л.В. Гапонова Л.В., канд. техн. наук, доцент кафедри експлуатації газових і теплових систем
  2012 р.
Mущинська Н.Ю. Мущинська Н.Ю., канд. екон. наук, доцент кафедри управління проектами в міському господарстві та будівництві
Сабалаева Н.О. Сабалаєва Н.О., канд. техн. наук, доцент кафедри теоретичної та загальної електротехніки

                                       2014 р.

 KUSH

Куш Є.І., канд техн. наук,   доцент кафедри транспортних систем і логістики

                                       2016 р.   

Фото Шевченко Стип КМ

Шевченко Т.О., канд. техн. наук, доцент кафедри водопостачання, водовідведення та очистки вод

DSC 0685

Вотінов М.А., канд. архітектури, завідувач кафедри основ архітектурного проектування та рисунку

Лауреати Державних премій

 L1

Бабаєв Володимир Миколайович, ректор; доктор наук державного управління, професор; Заслужений будівельник України; Академік Міжнародної Академії інженерних наук; Академік Академії будівництва України; Лауреат Державної премії України в галузі архітектури; Почесний громадянин м. Харкова

 Ректор

Шутенко Леонід Миколайович, почесний ректор, д-р технічний наук, професор; завідувач кафедри механіки грунтів, фунтаментів та інженерної геології; Заслужений працівник народної освіти України, Академік Академії інженерних наук України, Академік будівництва України, Лауреат премії Академії будівництва України ім. академіка Будникова М.С.

 L2

Карась Вячеслав Ігнатович, доктор фізико-математичних наук; професор кафедри світлотехніка і джерел світла; Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки

 L4

Маляренко Віталій Андрійович, завідувач кафедри електропостачання міст; доктор технічних наук, професор; Академік Академії наук Вищої школи України; Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки

 

 L5

Мацевитий Юрій Михайлович, доктор технічних наук, професор кафедри експлуатації газовий і теплових систем; Заслужений діяч науки і техніки України; Академік Національної академії наук України; Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки

 L6

Назаренко Леонід Андрійович, завідувач кафедри світлотехніки і джерел світла; доктор технічних наук, професор; Академік Міжнародної Академії наук прикладної радіоелектроніки; Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки

 L7

Семенов Владлен Трохимович, завідувач кафедри містобудування; кандидат архітектури, професор; Заслужений архітектор УРСР; Академік Української Академії архітектури; Лауреат Державної премії України в галузі архітектури

 L8

Стольберг Фелікс Володимирович, завідувач кафедри інженерної екології міст; доктор технічних наук, професор; Академік Української екологічної академії наук; Лауреат державної премії України в галузі науки і техніки

 L10

Фурсов Юрій Васильович, завідувач кафедри архітектурного і ландшафтного проектування; кандидат технічних наук, доцент; Член-кореспондент академії будівництва України; Лауреат Державної премії України в галузі архітектури

 L11

Шмуклер Валерій Самуїлович, доктор технічних наук, професор кафедри будівельних конструкцій; Відмінник освіти України; Академік Академії будівництва України; Академік Міжнародної Академії наук прикладної радіоелектроніки; Лауреат Державної премії України в галузі архітектури

 L12

Чечельницький Павло Георгійович, професор кафедри механіки грунтів, фундаментів та інженерної геології; Академік Української Академії архітектури; Заслужений архітектор України; Лауреат премії Ради Міністрів СРСР; Почесний працівник будівництва та архітектури України