Відкриття інноваційної освітньо-наукової лабораторії «Сонячна електростанція»

3 листопада, на базі освітньо-виробничого центру «Сучасні технології в енергетиці» Харківського національного університету міського господарства імені А. М. Бекетова відбулося відкриття інноваційної освітньо-наукової лабораторії «Сонячна електростанція».

Сонячна електростанція є першим етапом реалізації проекту «Створення у Харкові першого в Україні демонстраційного ZEB - Центру енергозберігаючих технологій»Безымянный-1

Лабораторія призначена для забезпечення власних потреб університету в електричній енергії та підготовки студентів, проведення наукових дослідів. На базі цієї лабораторії студенти зможуть отримувати теоретичні і практичні навички проектування і обслуговування такого виду електроустановок.

Це перша установка з такою потужністю, змонтована в бюджетній установі Харкова з використанням інноваційних технологій. Її створення відповідає стратегічній задачі, що стоїть перед країною – подолати енергозалежність, розробити і впровадити технології енергоефективні і в той же час екологічно чисті.

За три місяці фахівці університету спроектували електричну та будівельну частини сонячної електростанції, потім виконали її монтаж. На даному етапі потужність СЕС становить 10 кВт, в подальшому, її планується підняти до 40 кВт.

Відкриття лабораторії «Сонячна електростанція» в 2016 році є продовженням роботи Харківського національного університету міського господарства імені А. М. Бекетова, спрямованої на створення сучасної інноваційної лабораторної бази. Лабораторія створена за підтримки партнерів Університету – ТОВ «ШНЕЙДЕР ЕЛЕКТРИК УКРАЇНА», ТОВ «Стальконструкція» та ТОВ «Енергетична альтернатива».

БезымянныйВ урочистому заході взяли участь: голова Харківської обласної ради Чернов Сергій Іванович; Генеральний консул Республіки Польща в Харкові пан Януш Яблонський; Голова ради ректорів Харківської області, ректор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Бакіров Віль Савбанович; Заступники Харківського міського голови Руденко Андрій Іванович, Водовозов Євген Наумович; Директор департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Бабічев Анатолій Валерійович; Генеральний директор ТОВ  «Шнейдер Електрик Україна» Бубнов Михайло Георгійович, а також керівники провідних підприємств електроенергетичної та будівельної галузей, представники міжнародних організацій, вчені.